HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ulusal

POLİS AKADEMİSİNDEKİ kıyımın perde arkası

Eski Emniyet Müdürü Tufan Ergüder ve Prof. Dr. İbrahim Cerrah, AKP Hükümeti'nin Polis Koleji ve Polis Akademisinde yaptığı kıyımın perde arkasını ortaya çıkardı.

25 Kasım 2014 Saat: 14:52
POLİS AKADEMİSİNDEKİ kıyımın perde arkası
POLİS AKADEMİSİNDEKİ kıyımın perde arkası

POLİSLERİN HAKLARINA "DARBECİLER" KADAR RİAYET EDİLMEDİ

AKP Hükümeti'nin Polis Koleji ve Polis Akademesi ile ilgili düzenlemelerin, o okullarda eğitim gören öğrenciler için çeşitli hak mahrumiyetlerine neden olacağını söyleyen Ergüder, darbe döneminde bile polisin kazanılmış haklarına dokunulmadığını hatırlatarak, "Bu yapılanları darbe yönetimlerinde bile yaşanmamıştır" diye konuştu.

Polis Kolejine giren her öğrenci bir gün Polis Akademisine girme hayali ile koleje başlar diyen Tufan Ergüdüer, bu okulların tıpkı Askerli Liseler gibi olduğunu söyleyip şöyle konuştu.

"Bu Akademiye 350 kişi alınacaktı. Sözlü mülakatla sadece 80 kişi aldılar. Polis Koleji birincisi Polis Akademisine giremedi. İhtiyaç yoksa toptan kapatın ama öbür taraftan 2500 komiser yardımcısı alınıyor, fakat Polis Kolejleri kapatılıyor"

Öte yandan Tufan Ergüder, 12 Eylül darbecilerinin bile Polislerin haklarına riayet konusunda bugünden daha titiz davrandıklarını hatırlatıp "Polis haklarına darbeciler kadar riayet edilmedi" dedi

AKTİF HABER

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
UEFA' dan Büyük Onur!

UEFA' dan Büyük Onur!

 

Artikocaeli Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız