HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Kandıra Anadolu Lisesi imam hatibe dönüşüyor

Kandıra’nın en başarılı liselerinden olan Akçakoca Anadolu Lisesi kapatılıyor ve okul binası imam hatip ortaokuluna veriliyor.

2 Temmuz 2014 Saat: 08:48
Kandıra Anadolu Lisesi imam hatibe dönüşüyor
Kandıra Anadolu Lisesi imam hatibe dönüşüyor

Kandıra’da üniversiteye en fazla öğrenci gönderen Akçakoca Anadolu Lisesi’nin öğrenci alım kontenjanı sıfırlandı ve okul binası ilçede bulunan imam hatip ortaokuluna verildi. Yani Kandıra’nın en iyi lisesi nedeni belli olmadan kapatılıyor. 1951 yılında kurulan Kandıra Lisesi, 2013 yılının eylül ayı itibariyle ortaöğretim kurumları üzerinde yapılan değişiklikle Akçakoca Anadolu Lisesi olarak değişti ve Anadolu lisesi statüsüne geçti.


BAŞARILI BİR OKULDU
Geçtiğimiz öğretim yılında ilk defa Anadolu lisesi olarak öğrencilerini kabul eden Akçakoca Anadolu Lisesi, Kandıra Anadolu Lisesi ile de tatlı bir rekabete girişti. Akçakoca Anadolu Lisesi geçtiğimiz yıl sonunda üniversiteye en çok öğrenci veren lise oldu. İki yıl önce Kocaeli’de yapılan Ab-ı Hayat Projesi yarışmasında 100 tam puan alarak birinci olan okul, ayrıca 2 yıl önce de LGS denemelerinde genel lise kategorisinde il üçüncüsü oldu.


63 YILLIK OKUL
Kandıra’da ortaöğretim düzeyinde seviyenin yükselmesine yardımcı olan Akçakoca Anadolu Lisesi sessiz sedasız bir şekilde kapatılıyor ve ilçede bulunan imam hatip ortaokuluna veriliyor. Okulların tatil olmasıyla beraber ani bir kararla bu okulun gelecek eğitim öğretim yılındaki öğrenci alım kontenjanı yetkililerce sıfırlatıldı ve binanın ilçede bulunan imam hatip ortaokuluna verilmesine, dolayısıyla 63 yıllık okulun kapatılmasına karar verildi. Bunun nedeni ise ilçedeki imam hatip ortaokulunun fiziki olarak yetersiz olması.


VATANDAŞLAR KARŞI ÇIKIYOR
Akçakoca Anadolu Lisesi’nin gelecek eğitim-öğretim yılında öğrenci almamasına bağlı olarak sadece Kandıra Anadolu Lisesi kısıtlı imkanlarla öğrenci alacak. Öğrenciler istemeseler de imam hatip ya da meslek liselerine gitmek zorunda kalacaklar. Ancak çevre halkına göre; imam hatip ortaokulunun bina sıkıntısı Akçagaryan mevkiinde ilköğretim olarak yapılan, 16 derslikli geçici olarak üniversiteye verilen binayla çözülebilirdi. Vatandaşlar ayrıca; TOKİ’nin şu anda kullanılmayan hindi çiftliği arazisinde hastane yaptığını yanına da konut yerine okul yapılarak sorunun çözülebileceğini kaydetti.

BizimKocaeli

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
UEFA' dan Büyük Onur!

UEFA' dan Büyük Onur!

 

Artikocaeli Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız