HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Teknoloji

Derince Kalp Cerrahisinden Bir İlk Daha

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi (KDC) Kliniğinde yapılan ilklere bir yenisi eklendi.

12 Nisan 2013 Saat: 15:58
Derince Kalp Cerrahisinden Bir İlk Daha
Derince Kalp Cerrahisinden Bir İlk Daha

Hastanemiz kalp ve damar cerrahisi kliniği, ilimizde gerçekleştirdiği başarılı ameliyatlarının yanında yeni bir yöntem geliştirdi. Bu yöntemi kalp ve damar cerrahisinin dünyanın sayılı, saygın dergilerinden olan The Annals Of Thoracic Surgery dergisinde kabul ettirdi. Geliştirilen bu yeni yöntem dünya literatüründe yerini aldı. Koroner bypass cerrahisi ameliyatlarında uygun olan hastalarda yapılan ameliyatları daha da kolaylaştıracağı kabul edilen bu yöntemin, yaygın olarak kullanımı hasta sağlığına önemli katkı sağlayacaktır. 
Koroner bypass ameliyatlarında zaman zaman bypass yapılacak damarı bulmak klasik yöntemlerle mümkün olamamaktadır. Buda hasta sağlığını tehdit edici ve ameliyat başarısını düşürücü sonuçlara yol açmaktadır. Bu olumsuz durumlar bazen ciddi kalp kası zedelenmelerine, bunun sonucunda oluşabilecek kanamalar ve hasta hayatının kaybı ile sonuçlanabilmektedir. KDC Kliniğimiz tarafında geliştirilen yeni yöntemle bu türden kalp kası içine gömülü olan koroner damarları bulunan hastaların ameliyatları daha kolay yapılır hale gelmiştir. 

Hastanemiz Kalp Damar Cerrahisi Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Cevdet Uğur Koçoğulları ve uzman ekibi bu tür hastalarda bu yöntemi kullanarak ameliyatlarını başarıyla gerçekleştirmektedir.


HABER:E.K

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
UEFA' dan Büyük Onur!

UEFA' dan Büyük Onur!

 

Artikocaeli Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız