HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Kocaeliden

Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için seçmen listelerinin askıya çıkarılmasının ilk gününde Kocaeli'deki muhtarlıklarda yoğunluk yaşanmadı

2 Temmuz 2014 Saat: 17:38
Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru
Cumhurbaşkanlığı Seçimine Doğru

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için seçmen listelerinin askıya çıkarılmasının ilk gününde muhtarlıklarda yoğunluk yaşanmadı.

Sıcaklıkların yaklaşık 30 dereceyi bulduğu Kocaeli'de bazı vatandaşlar oy kullanacakları yerleri öğrenmek için muhtarlıkların yolunu tuttu.

İzmit Kadıköy Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yüksek Seçim Kurulu'ndan aldıkları seçmen listelerini bugünSabah saatlerinde astıklarını belirterek, insanların bu durumu yeni öğrendiğini kaydetti.

Vatandaşların zaman zaman muhtarlıklara gelerek listeleri kontrol ettiğini ifade eden Yıldırım, insanların oruçlu olması ve havaların sıcak seyretmesi dolayısıyla ilk günde yoğunluk yaşanmadığını bildirdi.

Yıldırım, 9 Temmuz'a kadar listelerin askıda kalacağını dile getirerek, "İlk gün yoğunluk pek yok. Son günlere doğru yoğunluk artacaktır.Cumhurbaşkanlığı Seçimleri gündemde yer alıyor. İnsanlar zannediyorum yarından itibaren yoğun şekilde listeleri kontrol etmek için muhtarlığımıza gelmeye başlayacaktır. 30 Mart yerel seçimlerinde de böyle oldu. İlk gün az gelen oldu ama son günlere doğru yoğunluk arttı" diye konuştu.

Mehmet Ali Paşa Mahallesi Muhtarı Yaşar Doğan da bazı vatandaşlarınSabah saatlerinde muhtarlığa gelerek listelerde isimlerini kontrol ettiğini belirterek, yoğunluğun gelecek günlerde artacağını anlattı.

Vatandaşlardan Ergün Kaymak ise ikamet kaydını daha öncede Kadıköy Mahallesi'ne aldırdığı ifade ederek, ilk muhtarlığa gelerek oyunu hangi mahallede kullanacağını öğrenmek istediğini söyledi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
UEFA' dan Büyük Onur!

UEFA' dan Büyük Onur!

 

Artikocaeli Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız