HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Magazin

Başiskele Dertlere Deva Olmaya Hazırlanıyor!

Başiskele coğrafi konumu, tarih ve kültürel altyapısı, denizi, yeşil doğası ve yapılan yatırımlarla Kocaeli’de ön planda yer alıyor.

6 Eylül 2013 Saat: 12:26
Başiskele Dertlere Deva Olmaya Hazırlanıyor!
Başiskele Dertlere Deva Olmaya Hazırlanıyor!

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın gayret ve çalışmalarıyla turizm alanında oldukça ilerleme kaydeden Başiskele yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Türkiye ve Dünyaya adını duyurma yolunda birçok projeyi hayata geçiren Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz Başiskele’nin turizm alanında kısa zamanda lider ilçe durumuna geleceğini yeterli potansiyele ve altyapıya sahip olduğunu söyledi.

KOCAELİ’DE SAĞLIK TURİZMİ DEYİNCE AKLA BAŞİSKELE GELECEK

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın yerinde yaptığı yatırımlar sayesinde Başiskele her gün adını duyurmaya devam ediyor.  Başiskele’de hayata geçen Başiskele’nin çehresini değiştiren projeler sayesinde İl dışından ve yurt dışından birçok kişi Başiskele’ye geliyor. Başiskele şimdide Sağlık alanında hem Kocaeli hem de Türkiye’ye marka olacak.

YÜKSELEN DEĞER BAŞİSKELE’YE BİR YATIRIM DAHA

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, The Ness Otelin sahibi Yüksel Öztürk, Romatem Fizik ve Tedavi Hastanesi Müdürü Ertunga Öney The Ness Otelin yanına yapılacak Batı Asya Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi Hakkında Basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Başiskele’nin bugününün dünden çok daha iyi olduğu, yarınının da bugünden daha iyi olacağı, Kocaeli’de sağlık turizmi denince akla Başiskele’nin geleceği vurgulandı.

Kocaeli’nin  ilk 5 yıldızlı termal otelini Başiskele’de kuran ardından ise The Ness Otel',n sahibi olan Yüksel Öztürk ile Azeri bir iş adamının ortaklığında yapılan Batı Asya Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi'nin yapımı için basın toplantısı düzenlendi. The Ness Otel'de gerçekleştirilen basın toplantısına Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, başkan yardımcıları Köksal Ayabakan, Selami Erdinç, Yüksel Öztürk, Romatem Müdürü Ertunga Öney, mimar Figen Ertural katıldı. 
 

11 BİN M2 ALANLI HASTANE
 

Hastane hakkında bilgi veren mimar Figen Ertural, "Hastanemiz bodrum kat, zemin, 5 kat ve çatı katı olmak üzere toplam 9 katlı olacak. 11 bin metre kare alan üzerine yapılacak olan hastanede 80 standart, 20 suit oda olacak. Zemin katta resepsiyon, dinlenme odası ve polikliniklerimiz olacak. Bodrum katta tedavi havuzlarımız olacak. Projemiz şu an hala devam ediyor teknik olarak Romatem'den destek alıyoruz" dedi. 
 
YÜKSEL ÖZTÜRK: “ KOCAELİ’DE SAĞLIK TURİZMİ BAŞİSKELE’DEN ŞİFA DAĞITACAK”

Hastanenin ortağı olan Yüksel Öztürk, "Biz bu hastanenin ana temellerini 5-6 yıl önce yaptık. Şimdi de bu hayalimizi hayata geçiriyoruz. Şuan hastanenin zemin etüdü yapılıyor. Bir ay içerisinde inşaata başlamayı düşünüyoruz. Gelecek yıl en geç 7. ayda hastanemizi tamamlayacağız. Hastane, 15-16 milyon TL'ye mal olacak ve odalarımız çok lüks olacak.  Bu hastane ile Kocaeli'nde sağlık turizmi başlayacak" dedi. 
 
ERTUNGA ÖNEY : “ BAŞİSKELE KOCAELİ’NİN SAĞLIK TURİZMİNDE MERKEZİ OLACAK”

ROMATEM'in müdürü Ertunga Öney, "Romatem rehabilitasyon da bir Dünya markasıdır. Bu yeni yapılacak merkezimiz felçli, eklem ağrısı olanlar hastalar için çok önem arz etmektedir. Bu hastanemiz başta ülkemiz olmak üzere Kuzey Avrupa ve Körfez ülkelerine hizmet verecektir. Burası Dünya markası olacak. Başiskele, ilimizin sağlık turizminde merkezi olacak. Bu hastanemiz ile 200 kişiye de istihdam sağlayacaktır" dedi. 
 
BAŞKAN AYAZ: “ KOCAELİ SAĞLIK TURİZMİNDE ADINI BAŞİSKELE’DEN DUYURACAK”

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz konuşmasında "Başiskele, Dünya'nın markası olma yolunda hızla ilerliyor. Ben daha önce ilimiz sanayiyle değil turizmle anılacak demiştim ve artık anılmaya başlandı. 24 ay içerisinde Medikal Park ve bu hastanemiz açılmış olacaktır. Kocaeli, Başiskele'den Dünya'ya açılan bir pencere olacaktır. Başiskele, sağlık anlamında Kocaeli'nin merkezi olacaktır" dedi.

Romatem Rehabilitasyon Merkezinin işletmesini yapacağı Batı Asya Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi inşaatı kısa zamanda başlayacak. Tesis tamamlandığında Başiskele sağlık turizminin hareketlenmesine öncülük edecek.

HABER:E.K

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
UEFA' dan Büyük Onur!

UEFA' dan Büyük Onur!

 

Artikocaeli Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız