HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Politika

AK Parti Derince’de Birlik Beraberlik

AK Parti Derince İlçe Teşkilatı’nın 50. Danışma Meclisi, tam bir birlik ve beraberlik havası içerisinde geçti.

7 Ekim 2013 Saat: 11:07
AK Parti Derince’de Birlik Beraberlik
AK Parti Derince’de Birlik Beraberlik

Derince Aydın Düğün Salonu’nda gerçekleşen, AK Parti Derince Teşkilatı`nın 50. Danışma Meclisi`nde birlik ve beraberlik havası hakimdi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, AK Parti Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticileri, il genel meclisi üyeleri, meclis üyeleri, mahalle başkanları ve parti üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği Danışma Meclisi’nde gerek ülke siyaseti gerekse yerel gündemle ilgili konuşmalar gerçekleştirildi.

KONUŞMALAR YAPILDI

Konuşmaların yapıldığı danışma toplantısında görevleri süresince Derince’de AK Parti’nin çıtayı yükseltmesi ve birlik, beraberlik ortamının oluşması için var güçleriyle çalıştıklarını belirten AK Parti Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, Başbakan Erdoğan önderliğinde ülkede yaşanan gelişmelere Derince’den katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi. AK Parti Derince Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Eren ise gençler olarak üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini sdile getirdi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ise kendilerinin 12 ilçede yapılan hizmetlere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman katkı sunduklarını ve kentin son dönemde yapılan yatırım ve hizmetlerle yıldızının parladığını ifade etti.

DÜNYA LİDERİNİN LİDERİYİZ

Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ise konuşmasında “Halkımız bize bir emanet yükledi, biz de bu emanetin hakkını vermek, bu emanetin gereğini yerine getirmek için Başbakanımız ve onun dava arkadaşlarının izinden giderek cesaretle, kararlılıkla, dimdik durarak, aldanmayarak ve aldatmayarak, yaşadığımız kente hizmet ettik, etmeye devam ediyoruz. Biz, milletimizi memnun edecek, razı edecek, mutlu edecek, sevindirecek ne varsa onu yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Çünkü bizler; son 11 yılda, ülkemizde hukuk ve demokrasi alanında yaşadığımız “Sessiz Devrim”le birlikte, yukarıdan dayatmacı, kibirli bir devlet ve siyaset anlayışını tarihe gömen büyük bir dünya liderinin izinden gidiyoruz.” dedi.

DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMŞZ VAR

2009 yılında göreve geldikleri tarih itibariyle çok önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Alemdar “Yaşlımızın, engellimizin, ihtiyaç sahiplerimizin yanında olduk. Geleceği planlayarak ve yatırım yaparak sadece okullara 4 trilyon harcama yaptık. Yine geleceğe yatırım yaparak,11 trilyonluk kamulaştırma gerçekleştirerek, yeşil alanlar satın alıp 400 bin ağaç dikip, 5 mesire alanı ve sayısız parkı hizmete açtık. Mahalle konakları, spor kulüplerine destek, yolların aydınlatması, mahalle meydanları.. Derince’ye muazzam bir Kent Meydanı kazandırdık. Çenesuyu’nu 2 kat kapasiteye kavuşturarak Derince’nin gelirini arttırdık üstelik borçlanma yapmadan. Bunlar sadece birkaç örnek; Ama en önemlisi Derince’nin derdini dert edinip, hiçbir isteği cevapsız bırakmadık. Derince’ye hizmet etmenin gururunu yaşıyor ve daha yapacak çok işimiz var diyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

CİVELEK ve IŞIK'TAN ÖNEMLİ MESAJLAR

Birlik ve beraberliğin kendileri için en önemli unsur olduğunu belirten AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek ise konuşmasında, tüm kentte çok iyi, çok önemli hizmetler yapıldığını belirterek bu güzel eserleri ortaya çıkartan belediye başkanlarını ve Derince’ye önemli eserler kazandıran Başkan Alemdar’ı kutladığını ifade etti. Civelek konuşmasında ülke gündemine de vurgu yaparak, Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketinin ülkeyi çok daha ileri götüreceğini söyledi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise ülkenin her alanda olduğu gibi eğitim noktasında da çağ atladığını belirterek Kocaeli ve Derince’de de bu konuda yeni yatırımlar olduğunu ifade edip, her geçen gün bir adım daha ileriye gittiklerini söyledi. Işık ayrıca Derince’de yapılan çalışmaların ortada olduğunu belirterek bu çalışmalara imza atan Başkan Alemdar ve ekibini kutladığını söyledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
UEFA' dan Büyük Onur!

UEFA' dan Büyük Onur!

 

Artikocaeli Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız